Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 17:31:18 -6h
Tokio (Japonia) 07:31:18 +8h
Sydney (Australia) 08:31:18 +9h
Londyn (Anglia) 22:31:18 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynkowy

11.01.2018 09:53 czwartek

Informacje gospodarcze

Z kraju:
 
Do końca 2018 r. stopy proc. prawdopodobnie nie ulegną zmianie - powiedział prezes NBP A. Glapiński. Dodał, że taki stan może się przedłużyć na dłuższy okres.
 
W horyzoncie projekcji inflacja utrzyma się w pobliżu celu inflacyjnego - poinformowała w komunikacie RPP. Rada ocenia, że w nadchodzących kwartałach utrzyma się korzystna koniunktura w polskiej gospodarce, choć dynamika PKB będzie prawdopodobnie niższa niż w II poł. '17.
 
Eugeniusz Gatnar, członek RPP, po zapoznaniu się z danymi o inflacji za grudzień, nie jest pewien, czy nie doszło do obniżenia ścieżki inflacji względem listopadowych prognoz RPP - wynika z wypowiedzi Gatnara na konferencji
prasowej po posiedzeniu RPP.
 
W 2018 r
. dynamika PKB może wynieść poniżej 4%, w okolicy 3,5% - powiedział prezes NBP A. Glapiński.
 
Wzrost PKB między 3 a 4% nie powinien powodować napięć w polskiej gospodarce i nie niepokoi banku centralnego - powiedział na konferencji prasowej po posiedzeniu RPP A. Glapiński, prezes NBP.
 
Dysparytet stóp proc. w Polsce i krajach rozwiniętych nie może być radyklanie wyższy niż obecnie, a nieodpowiedzialne zachowanie RPP mogłoby doprowadzić do zbyt dużego umocnienia złotego i rozregulowania rynku walutowego i długu -
ocenił prezes NBP A. Glapiński na konferencji.
 
Bardzo bym się zdziwił, jeśli tempo wzrostu w 2017 r. nie sięgnęłoby 4% - powiedział w środę na konferencji po posiedzeniu RPP prezes NBP A. Glapiński. NBP nie stwierdza żadnych negatywnych skutków umocnienia złotego - poinformował A. Glapiński, prezes NBP na konferencji.
 
Inflacja powyżej 2%, ale poniżej 3,5% nie jest powodem do obaw, przy prognozowanej ścieżce PKB - powiedział na konferencji prasowej po posiedzeniu RPP, jej członek E. Gatnar.
 
Więcej informacji w załączniku
 
Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: