Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 22:38:38 -6h
Tokio (Japonia) 12:38:38 +8h
Sydney (Australia) 13:38:38 +9h
Londyn (Anglia) 03:38:38 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Futures

12.10.2017 08:44 czwartek

Sytuacja rynkowa
 

Środowa sesja wyniosła notowania FW20 na nowe tegoroczne maksimum. Wysoki wzrostowy korpus przy istotnie wyższym obrocie oraz zwiększeniu LOP powinien skutkować dalszym podciągnięciem kursu. Z punktu widzenia technik Fibonacciego pierwszy opór jest określony w pobliżu 2608 pkt., kolejną bardziej istotną barierą jest dopiero obszar 2700 pkt (wykres kontynuacyjny).

Na wypadek wykonania ruchu powrotnego (czyli korekty spadkowej) pierwszym wsparciem jest pokonany sierpniowy szczyt na poziomie 2540 pkt. MACD zdecydowanie odwrócił wcześniejsze spadkowe wskazania, jeszcze w opóźnieniu są średnie 15 i 30 sesyjne utrzymujące sygnał sprzedaży
. Na wykresie 60-min notowania idą w górę przy dość ostrym nachyleniu. Kurs jest tuż pod oporem zniesienia 2,618 (2575 pkt.) z lokalnej korekty na początku października. Ponownie pojawiają się negatywne dywergencje na szybszych  wskaźnikach przy wskazaniach wykupienia rynku. 
 
Na poziomie spółek indeksu bazowego poprawę sentymentu wspiera głównie przestrzeń polityczna. Dla sektora bankowego lepsze nastroje wynikają z zapowiadanego odłożenia prac na ustawą spreadową. Z kolei wczoraj do szturmu przystąpiła energetyka w odpowiedzi na wypowiedź ministra energii wskazującą na oczekiwany wzrost konsumpcji energii elektrycznej oraz możliwe podjęcie tematu rynku mocy jeszcze na bieżącym posiedzeniu sejmu (czyli do końca tygodnia). Wisienką dla spółek w własną powierzchnią handlową będzie natomiast wieczorny komunikat o przedłużeniu zawieszenia podatku handlowego na kolejny (2018r) rok. 
 
Na rynkach zagranicznych kontrakty terminowe na DJIA są na nowych rekordowych maksimach, futures na Nasdaq100 oraz S&P500 są przy swoich szczytach, chociaż w cenach zamknięcia również osiągnęły nowe rekordy. Dla kontraktów terminowych na DAX i Eurostoxx50 od kilku dni jest trwa konsolidacja notowań co może poprzedzić wykonanie korekty spadkowej. Tutaj niepewnego zachowania można dopatrywać się w ostatnim umocnieniu EURUSD. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty inflacyjne w Polsce (CPI) oraz w USA (PPI). W strefie euro pojawi się raport produkcji przemysłowej, ponadto będzie miał miejsce szereg wystąpień przedstawicieli ECB. Wczorajszy protokół z ostatniego posiedzenia FOMC wskazuje, że wielu członków FED uważa za zasadną podwyżkę na grudniowym posiedzeniu. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 454.6Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: