Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 22:08:59 -6h
Tokio (Japonia) 12:08:59 +8h
Sydney (Australia) 13:08:59 +9h
Londyn (Anglia) 03:08:59 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

Nie liczy się Katalonia, a losy ustawy podatkowej w USA

11.10.2017 11:59 środa
Kluczowe informacje z rynków:
 
MFW: Międzynarodowy Fundusz Walutowy podniósł wczoraj globalne prognozy wzrostu PKB na lata 2017-18 odpowiednio do 3,6 proc. i 3,7 proc. 
 
USA: Prezydent Donald Trump przyznał wczoraj, że jego konflikt z republikańskim senatorem Bobem Corkerem nie wpłynie na proces legislacji ustaw podatkowych w Kongresie. Corker jest członkiem kluczowego Komitetu Budżetowego. 
 
KOREA PÓŁNOCNA: Prezydent USA spotkał się wczoraj z dowództwem armii, aby przedyskutować możliwe scenariusze działań wobec północnokoreańskiego reżimu. Tymczasem wczorajsze uroczystości w KRLD nie przyniosły nowych prowokacji z próbami rakietowymi
. Pojawiły się jednak spekulacje, że przed 18 października, kiedy to rozpoczyna się kongres Komunistycznej Partii Chin reżim mógłby wystrzelić kilka rakiet krótkiego zasięgu. Plotki te oparto o ruchy wojsk wokół bazy Hwangju niedaleko stolicy Pjongjangu.
 
HISZPANIA / KATALONIA: Podczas wystąpienia w lokalnym parlamencie we wtorek wieczorem, premier Katalonii stwierdził, że przyjmuje mandat obywateli wyrażony w referendum, co do ogłoszenia niepodległości regionu, ale jednocześnie wezwał deputowanych do odroczenia o kilka tygodni secesji regionu, aby mieć czas na negocjację z Madrytem nt. przyszłości Katalonii. Po zakończonej sesji parlamentu Carles Puidgemont podpisał deklarację według której „Katalonia odzyskuje pełną suwerenność”. Władze w Madrycie uznały tą jednak tą deklarację za „niedopuszczalną”, dodając, że nikt w UE nie popiera tego politycznego projektu. Puidgemont zraził do siebie też lokalnych polityków, którzy zarzucili mu, że wczorajsza deklaracja nie była jednoznaczna.
 
WIELKA BRYTANIA: Opublikowany wczoraj przed południem deficyt handlowy w sierpniu był najwyższy w historii (-14,2 mld GBP). Poznaliśmy też dane nt. produkcji przemysłowej za ten sam okres, która wypadła lepiej od oczekiwań (wzrost o 0,2 proc. m/m i 1,8 proc. r/r). Niemniej NIESR obniżył szacunki dla PKB w III kwartale do 0,4 proc. z 0,5 proc. szacowanych wcześniej.
 
Więcej informacji w załączniku
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 553.15Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: