Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 22:08:29 -6h
Tokio (Japonia) 12:08:29 +8h
Sydney (Australia) 13:08:29 +9h
Londyn (Anglia) 03:08:29 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

10.10.2017 09:23 wtorek

Sytuacja rynkowa

Krajowy rynek rozpoczął nowy tydzień od całkiem solidnej, na tle rynków europejskich i pierwszej fazy sesji na rynku amerykańskim, zwyżki sięgającej blisko 0,5% na indeksie WIG. W dalszym ciągu widoczny jest rozdźwięk w zachowaniu spółek o największej kapitalizacji a segmentu kapitalizacji małej i średniej. W oczy bije szczególnie słabość indeksu sWIG80, który kontynuuje zapoczątkowany na początku kwietnia br. trend spadkowy, nie wykazując póki co poważniejszej próby obrony. 

W przypadku mWIG40 rynek wykonał w ostatnich dniach ruch powrotny głębiej w obręb trwającej od marca konsolidacji (trendu bocznego), po nieudanym wybiciu górą z końca września
. WIG20 z kolei, po wrześniowej korekcie, notuje póki co względnie udany październik, notując odbicie, chociaż w pierwszym tygodniu października zrobione ono zostało niewielką liczbą walorów, głównie sektorem paliwowym (ogólnie wzrosło 7 na 20 spółek z WIG20). 

Z szerokością wzrostów w obrębie indeksu blue chips lepiej było wczoraj – zapoczątkowane w zeszły czwartek odbicie kontynuował sektor energetyczny, wzrosty zanotowała także większość banków (WIG-Banki: +0,92%), dobrze spisały się spółki surowcowe (KGHM i w szczególności JSW) oraz odzieżowe (LPP, CCC). Lekką korektę zaliczyli zeszłotygodniowi liderzy wzrostów, LOTOS i PKN ORLEN. 
 
Oprócz wzrostu szerokości, zwiększającym, jak się wydaje, prawdopodobieństwo kontynuacji wzrostów na indeksie, czynnikiem mogącym potencjalnie wpływać pozytywnie na krajowy rynek jest nagłe pogorszenie się stosunków amerykańsko – tureckich w wyniku zeszłotygodniowego zatrzymania pracownika konsulatu generalnego USA w Stambule przez turecką policję. W efekcie mocno zaczęła zniżkować turecka lira i rynek akcji, skokowo wzrosły rentowności obligacji (spadły ich ceny). Kapitał zagraniczny, w szczególności fundusze regionalne, może w efekcie wzrostu napięcia kierować się w stronę innych rynków Europy Środkowo-Wschodniej, jak właśnie choćby do Polski.
 
Po zamknięciu wczorajszej sesji INTER CARS opublikował miesięczny raport sprzedażowy, za wrzesień. Dynamika przychodów ze sprzedaży w zeszłym miesiącu wyniosła +16,8% r/r, nieco więcej niż dla danych zagregowanych za okres od stycznia do września 2017 r. (+14,8% r/r).
 
Kalendarium dzisiejszej sesji  jest względnie puste, ciekawiej zapowiada się dzień jutrzejszy, z wieczorną (z perspektywy czasu polskiego) publikacją protokołu z ostatniego posiedzenia FED.
 
Więcej informacji w załączniku
 
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 334.37Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: